Delfiniečiai dalyvauja akcijoje EKO drąsa

Priešmokyklinio amžiaus vaikai ugdomi pagal Bendrąsias švietimo programas ir išsilavinimo standartus, kurie apibrėžia kompetencijas: socialinę, sveikatos Darželio bendruomenė aktyviai įsijungė ir dalyvavo praėjusiais metais prasidėjusioje kampanijoje ,,Mažiau šiukšlių" (Litter less), kurią koordinavo visuomeninė aplinkosauginė organizacija ,,Lietuvos žaliųjų judėjimas''. Bendruomenės įsitraukimas į šį procesą yra puiki priemonė, mokyti vaikus švarinti artimiausią ir miesto aplinką, rinkti ir rūšiuoti šiukšles, skatinti plačiai įsijungti ir ugdytinių šeimas. Šią akciją pavadinome savaip ,,Gamtą gelbėti nuo šiukšlių – ne gėda". Delfinieciai-didziuojasi-gerais-darbais-gamtai

 Žemei apsigobus pavasario skrandute, bendruomenė užsiregistravo ir dalyvauja projekto ,,Drąsinkime ateitį" ekologinėje akcijoje ,,EKO drąsa". Ir šią akciją darželyje pavadinome savaip ,,Išdrįsk padėti gamtai".
       
Norime sugriauti egzistuojančius mitus, kad vaikai negali dalyvauti tokiuose nešvariuose ir kenksminguose sveikatai darbuose. Skatinome kuo daugiau dalyvių, šeimų įsitraukti į aplinkai draugišką veiklą. Kiekvienas – mažas ar didelis – savo veiksmais bei idėjomis gali padėti mus supančiam pasauliui, – kalba akcijos organizatoriai. Darželio GMP komitetas užsiregistravo  projekto svetainėje www.drasinkimeateiti.lt ir nutarė aktyviai dalyvauti pavasario namų švarinimosi talkose. Dažniausiai visas namuose per žiemą susikaupęs šlamštas suverčiamas į buitinių atliekų konteinerį. Popieriaus atliekos ar "Tetra Pak" pakuotės dažniausiai irgi keliauja į buitinių atliekų konteinerius, nors turėtų būti perdirbtos ir atgimti naujam gyvenimui, sutaupydamos didžiulius kiekius gamtos išteklių, vandens ir elektros energijos. Pasak, akcijos partnerės, ekologijos verslo bendrovės "Ecoservice" generalinio direktoriaus Sauliaus Budrevičiaus, šios akcijos tikslas ir yra parodyti, kaip svarbu teisingai ir sąmoningai elgtis su mūsų buityje susidarančiomis įvairiausiomis atliekomis. "Didžioji jų dalis gali būti saugiai perdirbta, nekenkiant nei supančiai aplinkai, nei žmonių sveikatai, taip pat tokiu būdu sutaupomi tūkstančiai kvadratinių kilometrų žemės, kuri būtų naudojama esamų sąvartynų plėtrai". Į darželį, kaip surinkimo vietą, surinktos ir suneštos šios sveikatai pavojingos atliekos perduotos ir nemokamai išvežtos saugiai perdirbti.
      
Paaiškėjo, kad daugelis darbuotojų ir ugdytinių tėvų dar nežino, ką ir kur mesti. Todėl pirmiausia bendruomenei suteikėme žinių apie šių atliekų žalingumą gamtai, jų rūšiavimą, parengėme jų surinkimo akcijos metu darželyje tvarką. Mažieji darželio gyventojai žino, kas yra makulatūra ar Tetra pak pakuotės, todėl ir tapo didžiausi ir svarbiausi nusipelnę akcijos darbininkai:  priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai (,,Boružėlių", ,,Ančiukų" ir ,,Nykštukų" grupių bendruomenės). Didieji darbai įsibėgėjo ir tęsiasi. Per kovo – balandžio mėnesį sugebėjome surinkti 128 kg makulatūros. Vaikams darė įspūdį  į darželio kiemą atriedėjęs automobilis EKO Mokykla, kuris didžiulį maišą su mūsų makulatūra pasvėrė ir keltuvu pakėlė į priekabą. Paskaičiavome, kad per du mėnesius išsaugojome 8 vienetus Lietuvos medžių. Nors tai nedidelis indėlis į Žemės ekologiją, bet esame labai laimingi. Visus gyventojus agituojame: tausokime medžius ir gamtą.
     
Baigsime šią akcija dalyvaudami kūrybiniame konkurse "Mobijaus ciklas" piešiniais tema  ,,Aš padedu gamtai".
 
Informaciją parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Ieva Rimkienė
 
           Anciuku-bendruomene-surinko-5 kg-bateriju
 
Kovo-balandzio-men-surinkome-128kg-makulaturos
Issaugojome-8-vienetus-Lietuvos-medziu
 
 
Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.