Judriai paminėta Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) kasmet balandžio 7-ąją dieną mini Pasaulinę sveikatos dieną. Kiekvienais metais ši diena skiriama vis kitai aktualiai sveikatos temai.  2022 metų šūkis – „Mūsų planeta – mūsų sveikata“. Prie sveikesnės planetos galime prisidėti kiekvienas, tereikia pradėti nuo savęs – tinkamai rūpintis savo fizine ir emocine sveikata bei nepamiršti puoselėti mus supančią aplinką.

Norėdami atkreipti ugdytinių dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą sveikatai, lopšelio-darželio „Delfinas“ pedagogai taip pat prisijungė prie šios dienos minėjimo.  Pedagogai su ugdytiniais grupėse aptarė kaip svarbu būti sveikiems: nepamiršti sportuoti, grūdinti organizmą, sveikai maitintis, tausoti aplinką, būti draugiškiems, aktyviai dalyvauti kūno kultūros užsiėmimuose.

Balandžio 7 dieną nuo ankstyvo ryto pilki debesys temdė dangų. Kartu su mažaisiais delfiniečiais, su nerimu dairėmės pro grupių langus, laukdami saulės šypsenėlės, bet ant lango stiklo krito ir krito lietaus lašeliai, kurie sutrukdė mums išbėgti į kiemą ir visiems kartu pasimankštinti, pasportuoti, pažaisti gryname ore. Nuo seno sakoma, kad nėra to blogo kas neišeitų į gerą, lietaus išdaigas ir blogėjančią nuotaiką mums padėjo įveikti linksmieji personažai:  „Kiškis piškis“ (logopedė Eglė Petrauskaitė) ir liūtukas Liutauras (logopedė Eglė Norvaišienė). Jie sukvietė ugdytinius į salę kur, laikantis visų saugumo reikalavimų, vaikai linksmai mankštinosi, žaidė judrius žaidimus. Bešėldami su vaikais „Kiškis Piškis“ ir Liūtukas susiginčijo, kuris greitesnis. Tačiau visi nusprendė, kad susirinko ne varžytis, o sportuodami ir žaisdami maloniai praleisti laiką, todėl nutarė draugiškai išspręsti ginčą, kartu su mažaisiais, apibėgant darželio koridoriais bent kokius 10 ratų. Skaičiuoti neskaičiavom, bet sportuoti – bėgti  koridoriais buvo visiems labai smagu. Vaikams teko neįpasta užduotis, net galima sakyti – išbandymas, bėgti nelenktyniaujant. Žinoma, nugalėjo draugystė ir sveikata. Visi vienbalsiai nusprendėme, kad mankštintis visiems drauge – geriau ir smagiau. Minėdami Pasaulinę sveikatos dieną visi turėjome galimybę apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi pačiu ir jį supančiu pasauliu. Mokytoja metodininkė S. Pundziuvienė

011 (9)02003040514-a 15 (3)10 (7)078 (3)16 (3)17-a181921 (1)330

Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.