KŪRYBINIS-MENINIS PROJEKTAS „ŽAIDIMŲ LAUKAS“

Susirinkę vykdyti kūrybinį-meninį projektą ,,Žaidimų laukas“ vaikai noriai pasipuošę vabaliukų, gyvūnų kostiumais atliko įvairias užduotis lauke čiulbant paukščiams, pučiant vėjui, šiurenant medžių lapams. Aplinka įkvepianti kūrybai.

Vaikams  patiko veikla iš įvairiausių gamtinių medžiagų. Susidomėję dėliojo  savo ir grupės draugų vardo pirmąsias raides ir geometrines figūras iš akmenukų, šermukšnio uogų, gėlių žiedų, kaštonų, giliukų, nukritusių medžio lapų. Ant iešmelių kūrė vėrinukus. Stebėjo kaip į plastikinius butelius metami jiems patinkantys augalai, kankorėžiai, akmenukai ir t.t.. Pylė vandenį ir stebėjo kaip judinant buteliuką, jo viduje „juda“ augalai, akmenukai, kas skęsta, kas plūduriuoja. Piešė kreidelėmis ir tapė guašu ,,rudenį“ ant maistinės plėvelės, agroplėvelės, tapetų, popieriaus. Vaikų mažose rankelėse pajūrio ir miesto akmenukai virto boružėlėmis. Iš akmenukų dėliojo, vingiavo, vabaliukų takučius, kūrė ketureilius:

Mes suradom akmenėlių, 

Juos nudažėme dažais. 

Išsibarstė boružėlės, 

Tu atsargiai juos apeik.

Šios veiklos lauke ugdytiniams labai patiko. Vaikai patyrė malonias ieškojimų, potyrių akimirkas, kai kurie pirmą kartą piešė ant neįprastos medžiagos, stebėjo, susipažino ir džiaugėsi vykstančiu procesu gamtoje, bendru, komandiniu rezultatu. Ugdytiniai suprato, kad lauke galima ne tik bėgioti, žaisti, bet ir stebėti, kurti.  Šia veikla buvo skatinama vaikų saviraiška, savarankiškumas, meninis skonis.

Vaikų meniniai gebėjimai nustebino visą darželio bendruomenę.

Veiklas lauke pratęsė judrieji ir pučiamieji žaidimai: ,,gaudė vėją" su plastikiniais maišeliais, pūtė muilo burbulus, vaikščiojo nupieštais, išdėliotais akmenukų takeliais, ieškojo rudens požymių darželio aplinkoje, grožėjosi kitų darbais.

Po veiklos vaikų darbai iš gamtinės medžiagos buvo išardomi, tvarkingai surūšiuojamos priemonės,sutvarkoma aplinka.

20190924_095701 20190923_112204 20190923_112308

Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.