Lopšelyje – darželyje „Delfinas“ nušvito moliūgų šviesa

Rudens pabaigoje prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla, panyra į gilų sapną. Žmonės šio meto nemėgsta, nes pamiršta, kad kiekvienas laikas yra prasmingas ir reikalingas. Juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, kad obelis tik žydėtų…

Tamsiuoju laikotarpiu žmonės turi gyventi ramiau, daugiau laiko skirti vidiniam pasauliui, apmąstymams. Nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Viduje – tai sieloje, kurios šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, ją reikia saugoti, prižiūrėti ir neleisti užgęsti.

Spalio 28 rytą, norėdama, kad tamsą ir darganą praskaidrintų šviečiantys moliūgai – žibintai Mažeikių lopšelio-darželio „Delfinas“ bendruomenė sukvietė į šventinį rytmetį „Moliūgų šviesa“. Visus dalyvius su žemaitiška daina ir skambia muzika pasitiko darželio mokytojų ansamblis vadovaujamas meninio ugdymo pedagogės Vidos Butienės.

Šventės šeimininkė ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Kornelija Kekienė pakvietė vaikus, tėvus, pedagogus ir svečius iš lopšelio-darželio “Buratinas” į salę, kad dar kartą aptartų, kaip sunku užauginti daržoves. Vaikai prisiminė, be ko neužauga nei viena daržovė. Iš mažos sėklytės, gerai prižiūrint, užauga didelis moliūgas. Mažieji vardijo, kad moliūgą reikia laistyti, mylėti, jį turi šildyti saulutė. Vaikai minė mįsles, dainavo daineles, šoko lietuvių liaudies šokius.

Šiandien atsisveikinome su darželyje užaugintais moliūgais, kuriuos nuo sėklelės užaugino mūsų vaikai, tėvai, auklėtojos. Sėklos brendo žemėje, kaupė visas jėgas, prasikalė ir išvydusios saulės šviesą, mums padovanojo tokius gražius moliūgus, kurie šiandien pavirto žibintais.

Tuo metu, kai vieni vaikai buvo užsiėmę dirbtuvėlėse, skaptavo moliūgus, iš kaštonų vėrė moliūgui – vorui kojas, dailės studijoje gaminosi medinius moliūgėlius, kiti – įsisuko į smagų žaidimų ir šėlionių sūkurį, dalyvavo įvairiose nuotaikingose, netikėtose rungtyse, kurių metu teko sutelkti ne tik komandinę dvasią, bet ir pademonstruoti valią, ištvermę, vikrumą, bei kitas fizines savybes.

Estafetės suteikė daug džiugių emocijų ir įtraukė visus į sveikatai naudingą judėjimą. Daugiausiai vaikams emocijų suteikė estafetė „Iš daržo į namus“ bei „Pagirdyk moliūgėlį“. Pralaimėjusių nebuvo, visur nugalėjo draugystė.

Vaikai  pažadėjo ne tik auginti moliūgus, bet ir būtinai jų paragauti. Tuomet renginio vedančioji priminė, kaip naudinga ir sveika valgyti daržoves ir visus pakvietė skanauti moliūgų sriubos.

Po renginio ugdytiniai išėjo į kiemą pažiūrėti, koks gausus šiais metais užderėjo moliūgų derlius. Juk visą rytą darželio ugdytiniai ir jų tėveliai nešė per vasarą užaugintus moliūgėlius ir  moliūgus,  kuriais papuošėme darželio lauko erdves.

Nuoširdžiai dėkojame delfiniečių tėveliams, gausiai prisijungusiems prie šio renginio organizavimo ir įgyvendinimo. Jie įžiebė ne tik moliūgų žibintus, bet ir nustebino kūrybinėmis dirbtuvėmis. Kviesdami tėvelius bendrystei, mes sakome, – “ieškokime, įžiebkime, neškime šilumą ir šviesą“.

Šventė – tai būdas visus suartinti, uždegti šiltas ugneles ir padovanoti sau ir kitiems nuostabių akimirkų.  

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Gražienė

ARJ_0028 ARJ_0071 ARJ_0078 ARJ_0131 ARJ_0017 ARJ_0053 ARJ_0136 ARJ_0097 20191028_172638 20191028_172551 ARJ_0002 ARJ_0011 ARJ_0057 ARJ_0066 ARJ_0079 ARJ_0143 ARJ_0153

Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.