Oranžinio kamuolio vajus Mažeikiuose

 Įprasminti Lietuvos 100-metį ir pagerbti nusipelniusius kraštiečius krepšininkus ir trenerius, Mažeikių lopšelio-darželio „Delfinas“ pedagogai įgyvendina sveikatingumo projektą „Oranžinio kamuolio vajus Mažeikiuose“. Projektą organizuoja Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Šiuo projektu siekiama populiarinti krepšinio sporto šaką priešmokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus vaikų grupėse. Skatinti jaunąją kartą aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį.

         Pirmasis projekto etapas – su priešmokyklinių grupių ugdytiniais išvyka į Sodų pagrindinės mokyklos sporto salę. Sodų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Vladas Šulcas supažindino vaikus su pagrindinėmis krepšinio kamuolio valdymo ir žaidimo taisyklėmis. Didžiulėje sporto salėje sportinio azarto kupini delfiniečiai mankštinosi, žaidė estafetes su krepšinio elementais, išbandė jėgas  „taikliausio žaidėjo“ rinkimuose. Taikliausiais snaiperiais tapo iš „Greituoliukų“ grupės Beinora ir Motiejus, iš „Kiškučių“ grupės  – Tajus.

Visi vaikai buvo aktyvūs, su didžiausiu noru varinėjo krepšinio kamuolį po didžiulę salę, mėtė į krepšį, o po išvykos dalinosi įspūdžiais:

 – Man labai patinka žaisti krepšinį, namuose su tėčiu mėtau kamuolį. Bet su draugais buvo įdomiau žaisti – džiūgavo  Maja.

 – Kai įmečiau kamuolį į krepšį, tai mergaitės plojo – gyrėsi Eimantas.

 – Labai patiko mesti kamuolį į didelį krepšį.  Mes buvome tikri krepšininkai – didžiavosi Jonas.

 – Žaisti man patiko, tik kamuolys vis išslysdavo iš rankų – pasakojo Ema – norėčiau dar pažaisti tokioje didelėje salėje

Ši išvyka ir krepšinio žaidimas padėjo vaikams išlieti sukauptą energiją, realizuoti ir  išreikšti save. Tai buvo šventė ne tik vaikams, bet ir mums, pedagogams, nes  aplink matėme linksmus, sveikus, laimingus vaikų veidus. Manome, kad tokios išvykos vaikams labai reikalingos, net žymiausi pasaulio pedagogai įrodė, kad vaikui judrūs žaidimai, išvykos, teikiančios optimalų fizinį krūvį – stebuklingas raktelis, atveriantis duris į stiprybę, sveikatą, smagią vaikystę.

Mokytoja metodininkė S. Pundziuvienė   

0 (5) 2 (4) 5 (3) 7 (2) (2) 7 (3) (1) 9 (4) 14 (5) 15 (2) 8 (2)                                      

Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.