Užgavėnės „Mes žydele žemaitėjės, šuokam, bėldam, kap bestėjės“

UŽGAVĖNĖS – išskirtinė metų diena. Ja baigiasi pokalėdinis linksmybių laikotarpis ir prasideda priešvelykinio susitelkimo metas. Ji švenčiama likus 46 dienoms, t.y. 7 savaitėms iki Velykų. Užgavėnių šventės paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Kaip ir kievienais metais, taip ir šiemet Užgavėnės šurmuliavo ir mūsų darželyje. Persirengėliais – čigonais, žydais, gydytojais, naminiais gyvuliais, giltinėmis, jaunikiais su nuotakomis, raganomis – buvo ne tik vaikučiai, bet ir darželio darbuotojai. Pamatėme įspūdingą Lašininio ir Kanapinio kovą. Gydytojai visus susirinkusius vaišino spurgytėmis, o vakare vaikai skanavo virėjų keptus mielinius blynus. Užgavėnių lauže kartu su More sudeginome tamsą, blogį, visus negerumus, kad gyvenimas būtų geresnis, linksmesnis, lengvesnis.

DSC_0568 DSC_0571 DSC_0573 DSC_0503 DSC_0550 DSC_0552 DSC_0553 DSC_0557 DSC_0565 DSC_0576

Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.