VAIKŲ GYNIMO DIENA SU DAININGAIS IR SPORTIŠKAIS ŽEMAIČIAIS

Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – tai padaryti juos laimingus.

                                                                                             – O. Vaildas.

Birželio 1 dieną švenčiama Vaikų gynimo diena – priminimas visiems, jog vaikai, ne tik mūsų džiaugsmas ir pasididžiavimas, bet ir asmenybės, turinčios teises į sveiką aplinką, šeimą, medicinos pagalbą, mokslą, žodžio laisvę bei pramogas. Būtent nuostabiomis pramogomis buvo pasirinkta gegužės 31 diena Mažeikių lopšelyje – darželyje „Delfinas“.

Turbūt kiekvieno mūsų krašto gyventojo širdis kaskart nudžiunga išgirdus žemaitišką žodį, ypač kai jis tariamas vaiko lūpomis, todėl labai smagu, jog didelė darželyje vykusios šventės dalis buvo vedama mūsų tarme. Vaikus aplankė Palangos Juzė, kuris buvo maloniai nustebintas auklėtinių žemaičių kalbos bei kultūros žiniomis. Šventės metu pabrėžta, jog šiemet švenčiamas 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimo jubiliejus, tad itin svarbu buvo ne tik parodyti mūsų kultūros turtingumą, savitumą bei grožį, bet ir priminti vaikams jų kultūros ištakas, pabrėžti mūsų žemaitiškas vertybes. Pradedant nuo materialinių, tokių kaip gardus, sotus maistas, šventa duona, darbo įrankiai, baigiant gudria liaudies išmintimi, linksmomis mįslėmis bei skambiomis dainomis.

Būtent apie duoną gražiai papasakojo darželyje etnokultūriniam projektui suburta vaikų grupė pasivadinusi „Pupų piedelis“, pastarieji jau anksčiau, projekto dėka, su savo programa lankėsi Kazimiero Jagmino pradinėje mokykloje, tad buvo smagu, kad savo išmoktą folklorą apie duoną auklėtiniai parodė ir savo darželyje. Ne mažiau širdį glostė ir stiprus auklėtinio Deno balsas, mažasis žemaitukas solo padainavo „Kad aš mažos buvou“ ir sužavėjo visus savo ryžtingu temperamentu ir mažoriška melodija. Keletą nuostabių dainų darželiui padovanojo svečiai iš Sedos, mamos Irutės ir dukros Frėjos duetas –  „Do balsa, vėina šėrdės“, neliko nei vieno abėjingo jų natūraliai harmonijai. Galiausiai visus ant kojų sukėlė lietuvių liaudies žaidimai, įjungę visus šventės dalyvius į linksmą ir nuotaikingą šokio ir žaidimų sūkurį. Ne mažiau širdį džiugino respublikinio projekto „Muzika žiedų ir vėjo“ darželio vaikų vokalinio ansamblio „Balsiukai“ dainos. Darželio vadovai buvo dėkingi šventės organizatoriams, visiems paruošusiems pasirodymus, atlikėjams buvo įteikti padėkos raštai, o visiems dalyviams atminimo dovanėlės, juk be šių žmonių diena tikrai nebūtų buvusi tokia ypatinga. Kai širdis pilna įspūdžių tai ir kojas galima pakilnoti, tad žemaitišką šventės dalį bendruomenė baigė su tautiniais lietuvių liaudies šokiais.

Smagūs liaudies žaidimai ir šokiai puikiai tiko kaip apšilimas antrai – sportinei šventės daliai, juk kaip bebūtų, lopšelio – darželio šūkis yra „Delfinas – sportas, sveikata, draugystė“. Gausybė žaidimų bei estafečių (pvz. Šimtakojis, Burbuliatorius, Išgelbėk delfiną ir kt.) skirtų visoms amžiaus grupėms padovanojo daug juoko, azarto, draugiško bendradarbiavimo ir triumfo akimirkų.

Vaikų gynimo dieną ne tik padėta vaikams sutvirtinti savo identitetą, priminta, kad sportas yra sveikas ir be galo linksmas užsiėmimas bei skatinantis svajoti. Kiekvienos darželio grupės vaikai surašė savo svajones ant lapelių ir sudėjo juos į helio balionus ir šventės pabaigoje šie 12 balionų pakilo virš Mažeikių. Svajoti – tai turėti tikslą, tad simboliška ir gražu, kai į dangų pakilo ne tik kelios dešimtys norų, bet ir vilčių, tikslų, planų, užsidegimo.

Labai gražiomis, vasariškomis nuotaikomis buvo baigta ne tik Vaikų gynimo dienos šventė, šie mokslo metai, bet ir tris mėnesius darželyje vykdyta programa „Liekem, žemaite, so viejo“. Šios programos tikslas buvo vykdyti bendrą sveikatos stiprinimo veiklą su savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigomis, skatinti partnerystę ir bendradarbiavimą su socialiniais partneriais, sporto klubais, dalintis gerąją praktika ir patirtimi sveikatos srityje. Darželis didžiuojasi programos sėkme, turiningais jau įvykdytais renginiais ir šia nuotaikinga programos baigiamąja švente,  kartu su vaikų svajonėmis puoselėja naujus tikslus sėkmingiems ir turiningiems ateinantiems mokslo metams. Nuoširdžiai tikime, kad turime nuolat augti, tam, kad padėtume užaugti.

Kategorija: Naujienos
Jūs galite sekti naujienas per RSS.
Отзывы и пинг пока закрыты.

Komentarai uždrausti.